Aktualności

Meldujemy się w finale Pucharu Polski!

Meldujemy się w finale Pucharu Polski❗️🏆

W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy półfinałowy mecz z drużyną ŁDZ City Boys. Nasz poprzedni mecz ligowy zakończył się porażką naszej drużyny 0:1 więc podeszliśmy do tych spotkań na pełnym skupieniu wiedząc jaka jest waga tego dwumeczu. Pierwszy mecz to głównie wzajemne badanie się obu drużyn. Spokojna gra, mało dryblingów i strzałów. Tak było do 53 minuty spotkania. Ptak szybko wyrzucił piłkę z autu pod nogi Atsorats, który błyskawicznie dośrodkował w pole karne do Xifara. Nasz napastnik w asyście dwóch obrońców przyjął piłkę i uderzył obok bezradnego bramkarza. Po stracie bramki drużyna Łdz ruszyła odważnie do ataku przejmując inicjatywę meczu, ale ich akcje szybko przerywała nasza obrona, a w bramce świetnie spisywał się Husarz. Kończymy mecz wynikiem 1:0.

Do rewanżu podeszliśmy bardzo odważnie mając komfortową sytuację po pierwszym spotkaniu. Już w 5 minucie meczu objęliśmy prowadzenie. Z prawej strony boiska Ptak zagrał piłkę do MatJena, który wbiegł w pole karne i został sfaulowany oraz pewnie wykorzystał jedenastkę. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Ldz co praktycznie oznaczało nasz awans, ale nie traciliśmy koncentracji. W 52 minucie meczu Xifar posłał piłkę w pole karne, która odbiła się od obrońcy przeciwników i wpadła do siatki. Kończymy mecz z wynikiem 2:0. Na słowa uznania zasługuje gra całego zespołu, również defensywy która w rewanżu nie pozwoliła rywalom na oddanie choćby jednego strzału!

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że nowy selekcjoner reprezentacji Polski postanowił sprawdzić 3 naszych zawodników (Xifar, Ptaku, Jenerał) w reprezentacji pod kątem zbliżających się mistrzostw świata! Trzymamy kciuki aby nasz klub miał swojego reprezentanta na tak ważnej imprezie.